XI Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Go-Now

XI Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Go-Now

8 lutego, 2019, przez: szampierz

Jak prawie co roku, nasz klub wystawił niedużą, ale bitną reprezentację na mistrzostwa rozgrywane w Łodzi. Impreza organizowana jest od przeszło dekady przez „Fundację Go-Now – szermierka dla każdego„, której nieocenionym wkładem w popularyzację szermierki historycznej w naszym kraju jest także opracowanie bezpiecznych symulatorów broni – właśnie tych, którymi trenujemy także u nas w Klubie.

W tym roku kapitanem i opiekunem reprezentacji został Krzysztof Janus, nasz młodszy instruktor, który nie tylko wspierał radą naszych młodych adeptów, ale również sam wystartował w kategorii seniorów (od 20 klat). Towarzyszyli mu Marcel Kwapisz, który ma już na swoim koncie medale z zawodów młodzieżowych, oraz Kacper Przybysz, dla którego był to debiut zawodniczy (obaj w kategorii 14-19 lat), a także Szymon Wojciekiewicz, również debiutant (kategoria 12-14 lat).

Wszyscy nasi zawodnicy sprawili się bardzo dzielnie. Szymon startował wyłącznie w konkursie miecza i przeszedłszy fazę grupową odpadł w ćwierćfinale. Marcel, który tradycyjnie potykał się na szable i miecz, wyszedł z grupy w mieczu i również został zatrzymany dopiero w ćwierćfinale. Kacper z kolei, choć startował również w obu konkurencjach, najlepszy wynik osiągnął w szabli, gdzie sprawnie wyrąbał sobie drogę do ścisłego finału. Tam zmierzył się w równej walce z wielokrotnym czempionem tej konkurencji, Janem Tracińskim z klubu Go-Now Łódź, ostatecznie zabierając do domu srebrny medal. Warto podkreślić, że w mieczu obaj nasi starsi zawodnicy spotkali się w tej samej grupie i pomimo konieczności stoczenia bratobójczej walki zdołali dojść do ćwierćfinału!
Na koniec, w zmaganiach seniorów, kapitan reprezentacji, Krzysztof, wyszedł z grupy w mieczu, ale został zatrzymany również w ćwierćfinale przez późniejszego srebrnego medalistę tych zawodów, Aleksandra Dynarka z klubu Mordschlag Łódź.

W sumie więc początek roku uznajemy za dość udany 😉

Kategorie:  Życie Klubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.