Sprzęt treningowy

Sprzęt treningowy

3 maja, 2017, przez: szampierz

Trening sztuk walki niesie ze sobą konieczność fizycznego ścierania się z partnerami z zajęć i z przeciwnikami z walk. W oczywisty sposób oznacza to ryzyko bólu, siniaków, a czasem niestety także gorszych kontuzji. Szczęśliwie, wszystkie sporty walki wykształcają specjalne ochraniacze, które pozwalają to ryzyko maksymalnie ograniczyć. Szermierka historyczna rozwija się dynamicznie i nie jest wyjątkiem. Zwłaszcza trening dzieci wymaga szczególnej dbałości o bezpieczeństwo, stąd w naszym Klubie mamy do dyspozycji odpowiednio przystosowany sprzęt.

sprzęt szermierczy

  • GŁOWA chroniona jest przez maskę szermierczą, która wyposażona jest w kartę osłaniającą twarz oraz „hełm” kryjący skronie i szczyt głowy. Dodatkowo, do walki i mocniejszych wprawek szermierczych młodzi szermierze zakładają pod maskę czepki tłumiące siłę uderzeń.
  • DŁONIE osłaniane są wzmocnionymi rękawiczkami – takimi jak do sportów typu motocross.
  • CZUŁE MIEJSCA chronione są, stosownie do płci, przez suspensory lub napierśniki. Z oczywistych względów akurat tych ochraniaczy Klub nie zapewnia 😉
  • BROŃ również jest zabezpieczona – do ćwiczeń używamy renomowanych mieczy piankowych marki Go-Now®

Klub zapewnia podstawowe ochraniacze, ale bardziej doświadczeni uczestnicy, zwłaszcza jeśli reprezentują Klub na zawodach, powinni wyposażyć się we własny sprzęt.

Wszystkich chcących dowiedzieć się więcej na temat sprzętu stosowanego na zawodach szermierki historycznej – w tym w kategoriach dorosłych rozgrywanych na broń stalową – kierujemy do dobrego artykułu na stronie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia ARMA-PL.

 

Kategorie:  Życie Klubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.