Podsumowanie sezonu 2016/2017

Podsumowanie sezonu 2016/2017

29 czerwca, 2017, przez: szampierz

No i stało się. Ostatni trening sezonu 2016/2017 miał miejsce wczoraj. Od najbliższej soboty wkraczamy w wakacyjną przerwę. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że Klub zamykamy na głucho! Zajęcia wciąż będą się odbywać, jednak aż do września jedynie w soboty w dotychczasowych godzinach – wszystko zostało już uwzględnione w grafiku na naszej stronie. Będzie to czas na odpoczynek, spokojne szlifowanie i podtrzymywanie zdobytych przez cały rok umiejętności, a także porządki na sali.

Zanim jednak pogrążymy się w tych letnich zajęciach, warto w kilku słowach podsumować ten udany rok. Klub powoli się rozrasta – jest nas coraz więcej, a do ćwiczących dotąd chłopców dołączyły dzielne i zacięte dziewczęta. Nasi młodzi szermierze ćwiczący już od dłuższego czasu zrobili duże postępy – zarówno we władaniu bronią, jak i ogólnej sprawności. Coraz lepiej poznają tajniki zarówno niełatwej sztuki ćwiczeń kalistenicznych (część już samodzielnie staje na głowie!), jak i opanowania podczas walki, dzięki któremu możliwa staje się obserwacja przeciwnika i odkrywanie jego słabości.

Wytrwała praca całego klubu zogniskowała się w tym roku wyraźnie podczas naszych wyjazdów na ogólnopolskie zawody szermierki historycznej miękką bronią Go-Now™ – do Łodzi w styczniu i do Czerska w czerwcu. Podczas obu turniejów nasze reprezentacje były nieliczne, ale spisały się znakomicie.

Z Łodzi Jan Zwierzchowski przywiózł srebrny medal w mieczu (kategoria 14-18 lat), a Maciej Lewkowicz wywalczył brąz w tej samej kategorii – co imponujące, był najmłodszym zawodnikiem w tej kategorii, który przeszedł do fazy finałowej! Chłopcy dali się też zauważyć w konkurencji szabli (odpowiednio 6. i 9. miejsce).

W Czersku natomiast łupy i sławę zdobywali Krzysztof Markowski (srebrne medale w mieczu i szabli w kategorii 14-18 lat; Krzysztof w mieczu był wręcz o krok od złota!) oraz Marcel Kwapisz (brąz w szabli i 4. miejsce w mieczu w kategorii 14-18 lat). Na dokładkę, towarzyszący im instruktor Maciej Talaga również przywiózł srebrny medal wywalczony w dobrze obsadzonej konkurencji miecza od lat 18. Dzięki pomocy walczącego z nami ramię w ramię Bruna Biernackiego z tych zawodów udało nam się sporządzić pamiątkowy filmik.

Jak widać, to był pracowity sezon, ale praca przyniosła owoce. Teraz czas odsapnąć, aby kolejny sezon uczynić równie udanym.

Do zobaczenia po wakacjach!*

 

* Chyba, że ktoś chce wpaść w sobotę i zapoznać się z naszą dyscypliną, wtedy zapraszamy wcześniej 🙂

 

Kategorie:  Życie Klubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.