Ogólnopolski turniej W3 – podsumowanie

Ogólnopolski turniej W3 – podsumowanie

8 października, 2018, przez: szampierz

Szanowni Państwo,
jak powszechnie wiadomo, w naszym Klubie trenujemy miękkimi symulatorami mieczy marki GoNow®, ale zarówno nasi instruktorzy, jak i od niedawna niektórzy wychowankowie, regularnie posługują się również bronią stalową. Nie inaczej było w ostatni weekend września podczas jednego z największych turniejów szermierki mieczem długim w Polsce – Warszawskich Warsztatów Walki (W3).


W barwach zaprzyjaźnionej warszawskiej sekcji ARMA-PL w szranki stanęło dwóch naszych instruktorów – Jakub Wrzalik i Krzysztof Janus – oraz nasz klubowicz poczynający sobie coraz śmielej w konkurencjach stalowych, Krzysztof Markowski. W wyniku zmagań na naprawdę wysokim poziomie nie udało się co prawda przywieźć medali, ale dwaj nasi reprezentanci pewnie wyszli z fazy grupowej i znaleźli się w gronie 16 najlepszych szermierzy (spośród 48 uczestników!).
Następnie w 1/8 finału Jakub Wrzalik starł się w bratobójczej walce z Krzysztofem Markowskim – i to nasz młody zawodnik po zaciętej walce wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko! 🙂 W ćwierćfinale Krzysztof spotkał się jednak ze świetnie dysponowanym Antonim Olbrychskim (późniejszym złotym medalistą tych zawodów) i tam zakończył swój występ.
Krzysztofowi Janusowi zabrakło natomiast bardzo niewiele do wyjścia z grupy. Zaliczył jednak kilka bardzo dobrych walk z trudnymi przeciwnikami i zdobył cenne punkty w rankingu FEDER.

A skoro już o rankingu mowa – Krzysztof Markowski i Krzysztof Janus, choć wciąż bez medalu, to dzięki regularnym startom i powtarzającym się naprawdę dobrym występom zdobyli nie tylko wiele cennych doświadczeń, ale także zameldowali się w okolicach pierwszej dziesiątki ogólnopolskiego zestawienia szermierzy walczących długim mieczem: Markowski na 13., a Janus na 10. pozycji.

Cieszymy się z tych sukcesów i wracamy do treningu – dopiero nabieramy rozpędu! 😉

Kategorie:  Życie Klubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.