Złota jesień w Klubie

Złota jesień w Klubie

2 października, 2017, przez: szampierz

Jesień, ale temperatura w Klubie wysoka. Trzech instruktorów (Maciej Talaga, Jakub Wrzalik i Krzysztof Kozak) i jeden z naszych utalentowanych wychowanków (Krzysztof Markowski) w weekend wrześniowo-październikowy uczestniczyło w Warszawskich Warsztatach Walki, znanych jako W3. Obecnie są to największe zawody szermierki długim mieczem w Polsce na broń stalową – nieoficjalnie uważa się je za mistrzostwa kraju w tej dyscyplinie. Ale to wydarzenie to nie tylko turniej obstawiony przez najlepszych polskich szermierzy, ale też wiele innych atrakcji: warsztaty, ceremonia Fechtschule, a w tym roku po raz pierwszy także „Turniej Form Historycznych”.

Szermierze związani z naszym Klubem mogą uznać udział za udany. Maciej Talaga, ubiegłoroczny srebrny medalista zawodów, tym razem nie zaszedł tak daleko, ale jako instruktor ma powody do radości: zasłużony, choć ciężko wywalczony złoty medal zdobył Jakub Wrzalik, a udanym debiutem popisał się Krzysztof Markowski, który napsuł sporo krwi dużo bardziej doświadczonym zawodnikom.

Co więcej, dzień przed zawodami długiego miecza odbył się turniej form, czyli rywalizacja nie w postaci walki, lecz prezentacji historycznych technik bojowych w możliwie najczystszej i najbardziej estetycznej formie – w parach i indywidualnie. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z zaprzyjaźnionej sekcji ARMA-PL w Bielsku-Białej – w tym współpracujący z nami trener Krzysztof Kozak (po lewej na zdjęciu). Krzysztof zdobył złoto razem z Bartoszem Starko, podczas gdy brąz zgarnęli ich młodzi podopieczni – Szymon Ożóg i Paweł Konieczny.

Cieszymy się bardzo, bo sezon zaczął się raczej na plus 😉

Kategorie:  Życie Klubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.