Idzie wiosna, przed nami walki do wygrania!

Idzie wiosna, przed nami walki do wygrania!

24 lutego, 2017, przez: szampierz

Ferie zimowe dobiegają już końca, a to oznacza, że treningi w Klubie znów ruszą pełną parą. Przed nami dużo pracy – świeżo upieczeni szermierze (i szermierki!) będą wykuwać podstawy swojej przyszłej sprawności, a bardziej doświadczeni szlifować już zdobyte umiejętności i wzbogacać swój bojowy arsenał.
Przy okazji, jako źródło otuchy i motywacji podczas wymagających nieraz ćwiczeń i wprawek szermierczych, warto przypomnieć, że ciężka i rzetelna praca, choć bywa gorzka na treningu, to jednak przynosi słodkie owoce. W Klubie widzimy to w rozmaitych odsłonach – opanowanie złożonych ruchów, które na początku wydawały się niektórym niemożliwe do wykonania, np. stanie na głowie albo skok tygrysi, daje dużo pewności siebie; uzyskanie kontroli na swoim ciałem i bronią, tak frustrujące na początku, gdy pierwsze niezdarne wypady kończyły się upadkami, a trafienie sztychem miecza w cokolwiek mniejszego od człowieka było czystym fuksem, staje się wyraźnie widoczne, gdy młodzi szermierze stwierdzają, że w prawdziwej walce umieją trafić wypadem i pchnięciem zamykającym w samiuteńką krtań przeciwnika; albo ten bardzo przyjemny moment, gdy młody szermierz orientuje się, że walka przestała być dla niego zupełnym chaosem, a stała się już nieco oswojonym środowiskiem, w którym można dostrzec i przewidzieć z wyprzedzeniem zaskakująco wiele ruchów, własnych i przeciwnika, dzięki dostrzeganiu małych sygnałów – lekkie skrzywienie miecza, nieopatrznie odsłonięty łokieć, krótka chwila wahania itp.
Poza tymi osiągnięciami, które szermierze dostrzegają wewnątrz siebie, są też te, również cenne i szalenie miłe, które świadczą o zewnętrznym uznaniu dla ich umiejętności. Obecny rok przyniósł pod tym względem pierwsze naprawdę duże wydarzenie – dwóch naszych reprezentantów przywiozło medale z ogólnopolskich Mistrzostw Szermierki Bronią Historyczną Go-Now w Łodzi. Jan Zwierzchowski, który trenuje z nami z pewną przerwą na egzamin gimnazjalny od końca 2014 roku, wywalczył srebro w kategorii wiekowej od 14 do 18 lat w mieczu długim. W tej samej kategorii brąz przypadł Maciejowi Lewkowiczowi, który, warto dodać, był jednym z najmłodszych zawodników w swojej grupie.
Jesteśmy bardzo dumni zarówno z wyczynów naszych zawodników na zewnątrz, jak i tych osiągnięć, które są bardziej wewnętrzne. Przed nami druga połowa sezonu i masa fajnych rzeczy do zrobienia – w tym, kolejne mistrzostwa w czerwcu 🙂
Do zobaczenia na treningach!

Kategorie:  Życie Klubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.