Wakacyjne seminarium treningowe za nami!

Wakacyjne seminarium treningowe za nami!

19 sierpnia, 2018, przez: szampierz

W ubiegły weekend (18-19 sierpnia) w naszym Klubie gościli szermierze z różnych stron Polski. A wszystko dlatego, że na dwa dni przyjechał do nas trener Krzysztof Kozak z ARMA-PL Bielsko-Biała, który współpracuje z nami, wspierając przygotowanie sprawnościowe naszych zawodników. Trener Kozak poprowadził dwudniowe warsztaty razem z naszym głównym instruktorem, Maciejem Talagą. Temat: „Kształtowanie i zastosowanie siły eksplozywnej w szermierce historycznej”.

Sobota od rana aż do nocy była poświęcona na teoretyczne i, przede wszystkim, praktyczne zapoznanie uczestników ze zjawiskiem „siły eksplozywnej”. Był czas na gruntowne omówienie ćwiczeń i indywidualną pracę z trenerem. Dużą wartość w tej części miały nie tylko techniki zorientowane na kształtowanie siły, ale również środki „higieny treningowej” – ćwiczenia pomagające unikać kontuzji i utrzymać ciało w dobrej kondycji pomimo obciążeń treningowych oraz złych nawyków ruchowych.

W niedzielę na sali pojawił się Maciej Talaga, który po tym jak Krzysztof Kozak podsumował najważniejsze wiadomości z poprzedniego dnia, poprowadził część dotyczącą zastosowania siły eksplozywnej w walce szermierczej. Ćwiczenia skupiły się na dwóch obszarach: wykorzystaniu eksplozywności w natarciu (w pierwszej lub drugiej intencji) oraz w ruchach, które mają na celu uniknięcie kontaktu z bronią przeciwnika (uniki ciałem i wyminięcia bronią). Na koniec, w części „bonusowej”, uczestnicy mieli okazję nieco powarczeć i pokrzyczeć przy okazji badania związków między emisją głosu, a ruchem eksplozywnym 😉

Ogólnie seminarium bardzo nam się podobało – obok dorosłych szermierzy z różnych klubów, w tym ARMA-PL i Akademii Szermierzy z Warszawy – w zajęciach udział wzięło dwóch naszych klubowiczów: Krzysztof Markowski, który ma już za sobą kilka pierwszych występów na zawodach seniorów na broń stalową, oraz Wojciech Klimek, który oczekuje na egzamin dopuszczający do treningów na broń stalową w ARMA-PL Warszawa (trzymamy kciuki!).

Kategorie:  Życie Klubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.